Naispeaosatäitja auhind

2017
RIINA MAIDRE
Liri lavastuses „Vannutatud neitsid” (R.A.A.A.M.) ja osatäitmine lavastuses „Skaala surm” (Kanuti Gildi SAAL).

2016
MARIKA VAARIK
Nimiosa lavastuses „Savisaar“ ja osatäitmine lavastuses „El Dorado: klounide hävitusretk“ (mõlemad Teater NO99).

2015
ANNE REEMANN
Varvara Pavlovna lavastuses „Igatsus“ (Tallinna Linnateater).

2014
KERSTI HEINLOO
Preili Julie lavastuses „Preili Julie“ (Kell Kümme).

2013
KERSTI KREISMANN
Hilpi lavastuses „Yksine” (Kuressaare Linnateater).

2012
KATARIINA UNT
Nisa lavastuses „Nisa” (VAT Teater).

2011
ITA EVER
Violet Weston lavastuses „Augustikuu” (Eesti Draamateater).

2010
ÜLLE LICHTFELDT
Solange lavastuses „Toatüdrukud“ (Rakvere Teater) ja Katerina Izmailova lavastuses „Mtsenski maakonna leedi Macbeth“ (PRO3).

2009
MARIA PETERSON ja LAURA PETERSON
Partnerluse eest Mara ja Violaine'i osatäitmistes lavastuses „Maarja kuulutamine“ (Theatrum).

2008
PIRET LAURIMAA
Kelli Lund lavastuses „Karge meri” ja Arkadina lavastuses „Kajakas” (Endla Teater).

2007
HELE KÕRE
Karin lavastuses „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4” (Tallinna Linnateater).

2006
ÜLLE KALJUSTE
Angela lavastuses „Minu oivaline lahutus” (Eesti Draamateater).

2005
EPP EESPÄEV
Ursula Loyer lavastuses „Vincent” (Tallinna Linnateater).

2004
KERSTI KREISMANN
Helene Alving lavastuses „Kummitused” (Eesti Draamateater).

2003
LEILA SÄÄLIK
Loviisa lavastuses „Niskamäe kired”, Ema lavastuses „Rongid siin enam ei...” (Ugala).

2002
KERSTI KREISMANN
Leena Tuisk lavastuses „Kadunud poeg” (Eesti Draamateater).

2001
LIINA-RIIN OLMARU
Leele lavastuses „Sild” (Tallinna Linnateater).

2000
MARIKA VAARIK
Miss Amelia lavastuses „Kurva kohviku ballaad” (Rakvere Teater).

1999
MERLE JÄÄGER
Elli lavastuses „Omavahelisi jutuajamisi tädi Elliga” (Vanemuine).

1998
KATARIINA LAUK-TAMM
Thomasina Coverly lavastuses „Arkaadia” (Tallinna Linnateater).

1997
MARIA KLENSKAJA
Lotte ja Lettice lavastuses „Leekrüübe” (Eesti Draamateater ja Vene Draamateater), Elise lavastuses „Hullumeelne professor” (Eesti Draamateater).

1996
ANU LAMP
Kuninganna Anna lavastuses „Kolm musketäri”, Anna Petrovna Voinitseva lavastuses „Pianoola ehk Mehhaaniline klaver” (Tallinna Linnateater).

1995
LIINA-RIIN OLMARU
Iwona lavastuses „Iwona, Burgundia printsess”, Kit lavastuses „Williamile” (Vanemuine).

1994
ÜLLE KALJUSTE
Nimiosa lavastuses „Hedda Gabler” (Eesti Draamateater).

1993
KATRIN SAUKAS
Karin lavastuses „Täieline Eesti Vabariik” (Endla).

1992
KAIE KÕRB
Nimiosa balletis „Preili Julie” (Estonia).

1991
ANU LAMP
Ema vaim Anastazja Nibek lavastuses „Väikeses häärberis”, Medea lavastuses „Medea” (Noorsooteater).

1990
HELENE VANNARI
Eugenia lavastuses „Tango”, Maali lavastuses „Vedel vorst” (Noorsooteater).

1989
VELDA OTSUS
Sarah Bernhardt lavastuses „Mälu” (Vanemuine).

1988
INES ARU
Naine lillega lavastuses „Kena naine lillega” (Vanalinnastuudio).

1987
MARIA KLENSKAJA
Ines lavastuses „Tuul Olümposelt tuhka tõi” (Eesti Draamateater).

1986
MARI LILL
Veera lavastuses „Reamehed”, proua Keeny lavastuses „Õli” (Eesti Draamateater).

1985
LISL LINDAU
Fonsia lavastuses „Džinnimäng” (Ugala).

1984
ITA EVER
Anna lavastuses „Pilvede värvid” (Eesti Draamateater).