Muusikaauhind

2017
MONIKA-EVELIN LIIV

Amnerise tegelaskuju jõuline kehastamine Verdi ooperis „Aidaˮ (Rahvusooper Estonia).

HELI VESKUS
Aida ja Senta karakterite psühholoogiline ja muusikaliselt nüansseeritud tõlgitsus Verdi ooperis „Aidaˮ ja Wagneri ooperis „Lendav hollandlaneˮ (Rahvusooper Estonia).

2016
VELLO PÄHN
Paul Hindemithi ooperi „Cardillac“ ja Richard Straussi ooperi „Arabella“ kontsertetenduse

kõrgetasemelise muusikalise teostuse eest (Rahvusooper Estonia).

RAUNO ELP
Ooperi „Cardillac“ nimiosalise rolli jõulise ja veenva lahendamise eest (Rahvusooper Estonia).

2015
JASSI ZAHHAROV
Paavali Lempeliuse tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse ja lavalise teostuse eest

Eduard Tubina ooperis „Reigi õpetaja” (Teater Vanemuine).

ARNE MIKK
Paul Hindemithi ooperi „Pikk jõulueine” haarava ansamblitööga lavastuse eest (Rahvusooper Estonia).

2014
MATI TURI
Tannhäuseri tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse teostuse eest Richard Wagneri

ooperis „Tannhäuser“ (Rahvusooper Estonia).

Vanemuise teatri lavastusmeeskond, orkester ja trupp
Pjotr Tšaikovski ooperi „Jevgeni Onegin“ kunstiliselt nauditava tulemuse eest.

2013
AIN ANGER
Mefisto mõjuva ja kaasahaarava tegelaskuju loomine Charles Gounod’ ooperis „Faust“

(Rahvusooper Estonia).

MONIKA-EVELIN LIIV
Julius Caesari ja Cornelia veenvad ja muusikaliselt kõrgetasemelised rollilahendused Georg Friedrich Händeli ooperis „Julius Caesar“ (Rahvusooper Estonia).

2012
AILE ASSZONYI
Nimirollide särava ja mitmeplaanilise tõlgitsuse eest lavastustes „Manon Lescaut“

(Rahvusooper Estonia) ja „Maria Stuarda“ (Teater Vanemuine).

KARMEN PUIS
Elisabetta I ja Hanna Glawari rollide väljapaistva ja kunstiliselt veenva esituse eest lavastustes „Maria Stuarda“ ja „Lõbus lesk“ (Teater Vanemuine).

2011
RAN ARTHUR BRAUN

G. Puccini „Boheemi“ dünaamiline ja värske lavastus Rahvusooperis Estonia.

Rahvusooper Estonia koor
Muusikaliselt ja lavastuslikult nõudliku partii professionaalne teostus S. Prokofjevi ooperis „Armastus kolme apelsini vastu“.

2010
AILE ASSZONYI
Eripalgeliste ja vokaalselt viimistletud rollide eest Mozarti ooperis „Cosi fan tutte“ ja Verdi

ooperis „Maskiball“.

ERKI PEHK
PromFesti järjepideva kunstilise juhtimise ja Massenet´ ooperi „Thais“ lavaletoomise eest

2009
Lavastuse „Eesti meeste laulud” esituskoosseis pöörase mängulisuse ja hõrgu

musitseerimise eest (Von Krahli Teater ja Nargen Opera).

ARVO VOLMER
Rahvusooperi repertuaari laiendamise ning Wagneri ooperi „Tristan ja Isolde” haarava muusikalise tõlgenduse eest.

2008
DMITRI BERTMAN
Mõjuva kujundikeele leidmine lavastustes „Wallenberg“ (Erkki-Sven Tüüri ooper Estonias)

ja „Hoffmanni lood“ (J. Offenbachi ooper Vanemuises).

MART MADISTE
Särav esiletõus mõlema ooperiteatri juhtiva tenorina rollides Hoffmann (J. Offenbachi „Hoffmanni lood“ Vanemuises) ja Hertsog (G. Verdi „Rigoletto“ Estonias).

2007
HELEN LOKUTA
Nimiosa lavastuses „Tuhkatriinu” (Estonia), osatäitmised lavastustes „Tuleaed”, „Mu

luiged, mu mõtted” (Von Krahli Teater ja Nargen Opera).

LAURI SIRP
Ooperite „Acis ja Galatea” ning „Abieluveksel” muusikajuht (Vanemuine).

2006
ARVO VOLMER

Ooperite „Othello” ning „Simson ja Delila” muusikaline juht ja dirigent (Estonia).

MARKO MATVERE
Nimiosa muusikalises etenduses „Georg” (Smithbridge Production).

2005
HELI VESKUS

Barbara lavastuses „Barbara von Tiesenhusen”, Liisu lavastuses „Kosjas” (Estonia).

„Eesti ballaadid” – loominguline kooslus, lavastaja Peeter Jalakas.

2004
ROLAND LIIV
Vokaalselt kandev, stabiilne, artistlik ja karakterit hästi tabav esitus: Max lavastuses

„Nõidkütt”, Clem lavastuses „Väike korstnapühkija” (Estonia).

AIVAR TOMMINGAS
Ereda karakteriga ja musikaalne rollilahendus: Fagin lavastuses „Oliver” (Vanalinnastuudio ja Smithbridge Production).

2003
Vanemuise teatri koor ja kontsertmeister Piret Talts – A. Lortzingi „Salakütt”, A. L. Webberi „Evita”, G. Donizetti „Armujook”, G. Verdi „Maskiball”.

2002
MATI PALM

Boriss ja Pimen lavastuses „Boriss Godunov”, Banco lavastuses „Macbeth” (Estonia).

NEEME KUNINGAS
Lavastused „Tark naine,” „Lühike elu”, „Boriss Godunov” (Estonia).

2001
JÜRI ALPERTEN
Ballettide „Anna Karenina” ja „Pähklipureja” muusikaline juht ja dirigent; ooperi „Salome” ja teiste teatri mängukavas olevate etenduste dirigenditöö.

2000
PAUL MÄGI
Lavastuste „Süda”, „Näkineid” ja „Kratt” muusikajuht (Estonia).

1999
RIINA AIRENNE
Nimiosa lavastuses „Carmen” (Estonia).

1998
IVO KUUSK
Nimiosa lavastuses „Othello” (Vanemuine).

1997
PAUL MÄGI
G. Verdi „Nabucco” muusikajuht (Estonia).

1996
MIKK MIKIVER

Lavastused „Cyrano de Bergerac“ (Estonia) ja „Tosca” (Vanemuine).

MARE TOMMINGAS
„Mees La Manchast” – lavastus, kujundus, kostüümid, koreograafia (Vanemuine).

1995
PAUL MÄGI
J. Straussi „Viini veri” dirigent (Estonia).

1994
NEEME KUNINGAS
Lavastused „West Side Story” (Linnahallis) ja „Albert Herring” (Estonia).

1993
ENDEL NÕGENE
Vanemuise teatri muusikaharu säilitamine ja mitmekülgne arendamine.

1992
IVO KUUSK
Pinkerton lavastuses „Madama Butterfly”, Novgorodi suurkaupmees lavastuses „Ratsamees” (Estonia).

1991
TAISTO NOOR
Leporello lavastuses „Don Juan” (Vanemuine).

1990
JÜRI KRJUKOV
Tevje lavastuses „Viiuldaja katusel” (Estonia).

1989
HENDRIK KRUMM
Hoffmann lavastuses „Hoffmanni lood”, Faust lavastuses „Mefistofeles” (Estonia).

1988
ERI KLAS
M. Mussorgski „Hovanštšina“ muusikajuht (Estonia).

1987
LEILI TAMMEL
Vokaalsolist lühiballetis „Karje ja vaikus“ (Estonia).

1986
SILVIA VESTMANN
Magda Sorel lavastuses „Konsul” (Vanemuine).

1985
HELVI RAAMAT (laulja)
Senta lavastuses „Lendav Hollandlane” (Estonia).

1984
AGO-ENDRIK KERGE
Lavastused „Ohver” ja „Figaro pulm” (Vanemuine).