Meespeaosatäitja auhind

2018
MARTIN VEINMANN
Johan lavastuses „Saraband“ (Eesti Draamateater).

2017
MÄRT AVANDI
Mees lavastuses „Kopsud” (Endla Teater), Ivan lavastuses „Aadama õunad” (Nargen
Festival ja Kinoteater) ning Gilbert Bodley lavastuses „Mitte praegu, kallis” (Endla Teater).

2016
JAAK PRINTS
Osatäitmine lavastuses „Kodumaa karjed“ (Teater NO99).

2015
PÄÄRU OJA
Billy lavastuses „Hõimud“ ja Willem lavastuses „Vennas“ (mõlemad Eesti Draamateater).

2014
PEETER JÜRGENS
Vanaisa lavastuses „Vanad ja noored“ (Ugala Teater).

2013
VELVO VÄLI
Anatoli Jefremovitš Novoseltsev lavastuses „Armastus tööpostil” (Rakvere Teater).

2012
JUHAN ULFSAK ja ERKI LAUR
Gilgameš ja Enkidu lavastuses „Gilgameš ehk igaviku nupp” (Von Krahli Teater).

2011
NERO URKE
Ird, K. lavastuses „Ird, K.” (Tartu Uus Teater).

2010
AGO ANDERSON
Erik/Harald lavastuses „Ballettmeister“ (Endla Teater).

2009
MARIUS PETERSON
Sergei Bain lavastuses „Linn“ (Theatrum).

2008
ÜLLAR SAAREMÄE
Cyrano lavastuses „Cyrano de Bergerac” (Rakvere Teater).

2007
LEMBIT ULFSAK
Willy Loman lavastuses „Müügimehe surm” (Eesti Draamateater).

2006
REIN OJA
Tupolski lavastuses „Padjamees”, Kyuzo lavastuses „Seitse samuraid” (Teater NO99).

2005
HENDRIK TOOMPERE JR
Konrad Mägi lavastuses „Külmetava kunstniku portree” (MTÜ R.A.A.A.M).

2004
MAIT MALMSTEN
Konferansjee lavastuses „Cabaret”, Max lavastuses „Bent” (Vanalinnastuudio), Padrac lavastuses „Inishmore’i leitnant” (Eesti Draamateater).

2003
LEMBIT PETERSON
Nikolai Petrovitš Kirsanov lavastuses „Isad ja pojad” (Tallinna Linnateater).

2002
MAIT MALMSTEN
Katku Villu lavastuses „Kõrboja peremees” (Rakvere Teater).

2001
ALEKSANDR IVAŠKEVITŠ
Vürst Mõškin lavastuses „Idioot” (Vene Draamateater).

2000
INDREK SAMMUL
Raskolnikov lavastuses „Kuritöö ja karistus” (Tallinna Linnateater).

1999
TÕNU OJA
Victor lavastuses „Victor ehk Laste võim” (Vanalinnastuudio), Osvald Koger lavastuses „Ristumine peateega” (Tallinna Linnateater).

1998
KALJU ORRO
Abraham Jahuda lavastuses „Hüsteeria” (Tallinna Linnateater).

1997
INDREK SAMMUL
Theo ja Markus lavastuses „Ainus ja igavene elu” (Tallinna Linnateater).

1996
PEETER TAMMEARU
Saša lavastuses „Antigone New Yorgis” (Ugala).

1995
AIN LUTSEPP
Martin Lampe lavastuses „Filosoofipäev”, Merlin lavastuses „Merlin”, dr. Philipp Karell lavastuses „Doktor Karelli raske öö” (Eesti Draamateater).

1994
JÜRI KRJUKOV
Tagasitulija lavastuses „Tagasitulek isa juurde”, Fernando Krapp lavastuses „Fernando Krapp saatis mulle kirja” (Eesti Draamateater).

1993
KALJO KIISK
Luigi Lapaglia lavastuses „Põgenemine” (Vanalinnastuudio), Jasper McGregor lavastuses „Mu süda on mägedes” (Noorsooteater).

1992
AIN LUTSEPP
Mees lavastuses „Kokkusaamine”, härra Smith lavastuses  „Kiilaspäine lauljanna” (Eesti Draamateater).

1991
TÕNU AAV
Härra Jourdain lavastuses „Kodanlasest aadlimees” (Eesti Draamateater).

1990
AIN LUTSEPP
XX lavastuses „Emigrandid” (Vanalinnastuudio).

1989
JAAN REKKOR
Georg Rass lavastuses „Minek”, Portimo lavastuses „Ulguv mölder” (Endla).

1988
AARNE ÜKSKÜLA
Gustav Kaljas lavastuses „Vaikuse vallamaja“ (Eesti Draamateater).

1987
JAAN TOOMING
Andres lavastuses „Aeg tulla – aeg minna” (Vanemuine).

1986
TÕNU KARK
Oskar Lautensack lavastuses „Vennad Lautensackid” (Ugala), Portnov lavastuses „Likvideerimine” (Noorsooteater).

1985
ARVI HALLIK
Multikas lavastuses „Õhtu”, Ruuben lavastuses „Musta kassi öösel ei näe” (Pärnu Draamateater).

1984
REIN MALMSTEN
Olovernes lavastuses „Juudit” (Ugala).