Balletiauhind

2018
JEVGENI GRIB
Alan lavastuses „Tramm nimega Iha“ ja Hilarion lavastuses „Giselle“ (mõlemad Eesti Rahvusballett).

2017
MARIA ENGEL
Ada McGrath lavastuses „Klaverˮ, Lumekuninganna ja onu Eskimo lavastuses „Lumekuningannaˮ, donna Elvira lavastuses „Don Juanˮ (Teater Vanemuine).

2016
LUANA GEORG
Tatjana lavastuses „Onegin“ (Eesti Rahvusballett).

2015
SERGEI UPKIN
Iason lavastuses „Medea“ ja Prints lavastuses „Uinuv kaunitar“ (mõlemad Eesti Rahvusballett).

2014
HAYLEY BLACKBURN
Nimiosa balletis „Raimonda”, Belle lavastuses „Kaunitar ja koletis” (Teater Vanemuine).

2013
ANATOLI ARHANGELSKI
Modigliani balletis „Modigliani – neetud kunstnik“, Eisenstein balletis „Rosalinde“, Lescaut ja Vangivalvur balletis „Manon“ (Rahvusooper Estonia).

2012
ALENA ŠKATULA
Isikupäraste ja hingestatud osatäitmiste eest ballettides „Manon” ja „Rosalinde” (Rahvusooper Estonia).

2011
Eesti Rahvusballeti trupp
Tantsutehnilise kõrgtaseme, erinevate tantsustiilide oskusliku valdamise ja väljendusrikka esitamise ees lavastuses „Pähklipureja” ja „Othello” (2010) ning „Teine sümfoonia” (2009).

2010
ARTJOM MAKSAKOV ja OLGA MALINOVSKAJA
Osatäitmised lavastustes „Teine sümfoonia”, „Kolm musketäri” ja „Luikede järv” (Rahvusooper Estonia).

2009
EVE ANDRE
Lumivalgeke balletis „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi” ja Julia balletis „Romeo ja Julia” (Rahvusooper Estonia).

2008
MARINA KESLER
Üldinimliku sõnumi ja huvitava koreograafilise lahendusega balleti „Libahunt” lavastamise eest Rahvusooperis Estonia.

2007
MARE TOMMINGAS
Lavastus „Peer Gynt” (Vanemuine).

2006
MARINA TŠIRKOVA
Rose balletis „Shannon Rose“ (Estonia).

2005
MARIA SELETSKAJA
Osatäitmised lühiballettides „Bolero” ja „Red With Me”, balletiõhtu „Armastuse ja kirega” (Estonia).

2004
SERGEI UPKIN ja LUANA GEORG
Nimiosalised balletis „Romeo ja Julia” (Estonia).

2003
KAIE KÕRB
Osatäitmised ballettides „Cassandra”, „Luikede järv” ja Eesti uue lavamuusika õhtus

„Peegeldused” (Estonia) ning balletis „Armastuse tango” (Vanemuine).

JELENA KARPOVA
Osatäitmised ballettides „Armastuse tango”, „Bambi” ja „Chopiniana” (Vanemuine).

2002
AGE OKS ja TOOMAS EDUR
Osatäitmised lavastustes „Pulmareis” ja „Romeo ja Julia” (Estonia).

2001
AIVAR KALLASTE
Nimiosa balletis „Wolfgang Amade Mozart” ning viimaste aastate osatäitmised Vanemuise ja Estonia tantsulavastustes.

2000
MARINA TŠIRKOVA ja VLADIMIR ARHANGELSKI
Balletipaari aastatöö ballettides „Tuleingel”, „Uinuv kaunitar”, „Luikede järv” ja „Esmeralda” (Estonia).

1999
TIIT HELIMETS
Prints balletis „Uinuv kaunitar”, Romeo balletis „Romeo ja Julias” (Estonia).

1994
Balletipreemia asemel anti välja eripreemia:
HELMI PUUR – kauaaegse ja viljaka repetiitoritöö eest, mis on aidanud edasi anda ja säilitada klassikalise balleti traditsioone.

1993
VIESTURS JANSONS
Don Juan balletis „Don Juani mäng” (Estonia).

1992
MAI MURDMAA
Ballett „Kuritöö ja karistus” (Estonia).

1991
ANDRIS FREIBERGS
Kunstnikutöö balletis „Maarjamaa lunastus” (Estonia).